Kategorie: Uncategorized

Miell, ujë dhe vezë, por ç’u tha Rama deputetëve të opozitës që i acaroi

Seanca parlamentare e kësaj të enjte, u shënua me momente tensioni, për shkak se kryedemokrati Lulzim Basha bllokoi foltoren duke kërkuar përjashtimin e Kryeministrit Edi Rama, të cilin e akuzoi se ka përdorur gjuhë fyese. Deputetët opozitarë janë acaruar ndaj vijimit të seancës, duke lëshuar një varg akuzash për nga Kryeministri, i cili ironikisht u […]

Nëse sulmohet Siria, Rusia paralajmëron luftë me

Rusia paralajmëron Shtetet e Bashkuara të Amerikës se nisja e bombardimeve ajrore si kundërpërgjigje ndaj sulmit kimik në Siri, mund të shkaktojë një luftë mes dy vendeve. Shmangia e rrezikut të konfliktit është prioritet i menjëhershëm, tha ambasadori rus në OKB, Vassily Nebenzia, i cili e akuzoi Uashingtonin se po e vendos në rrezik paqen […]

Merr fund misteri, shkenca: Këto janë arsyet pse ju dalin parashikimet e filxhanit dhe letrave

Realizimi i shumicës së fjalëve të bëra nga ana e fallxhoreve, është një gjë për të cilën jeni kureshtar edhe ju. Shumë prej jush që po lexoni këtë material, mund të keni parë të paktën një herë filxhan. Disa vetë e me shoqëri, plot të tjerë te ca fallxhore që u del nami si “të […]

Vogëlushja 6-vjeçare tenton të hidhet nga balkoni, arsyeja …një antigrip

Një vajzë e mitur ka tentuar të hidhet nga ballkoni. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në Texas. Pas një kontrolli mjekësor është zbuluar që 6 vjeçarja ka pasur haluçinacione si pasojë e marrjes së një antigripi. Familja e vajzës, e cila preferon të mbetet anonime i ka dhënë vogëlushes “Tamiflu” për të stabilizuar gjendjen gripale […]

Vdiq në mënyrë të mistershme, 14 vjeçarja ishte zhdukur 1 ditë më parë

Një 14 vjeçare u gjet e vdekur në park pasi kishte pësuar goditje të rënda në kokë. Një ditë më parë, vajza ishte raportuar e zhdukur nga familjarët e saj. Policia dyshon tek 2 adoleshentë të moshës 16 dhe 17 dhe si rrjedhojë i ka arrestuar në shtëpinë e tyre. Policia raportoi tek familjarët e […]

Bëri lindje të parakohshme, më pas vdes në krahët e bashkëshortit. Ja historia tragjike e 33-vjeçares

Ajo ishte nënë edhe e një djali 7-vjeçar të cilin e la pas. Para se të ikte nga kjo jetë bëri edhe dasmën, në mënyrë që të realizonte edhe ëndrrën e fundit. Bashkëshorti i saj 35-vjeçar rrëfen se ajo kishte shumë frikë se nuk do ja dilte të shihte edhe vogëlushen e saj. Tracy, 33 […]